Fakulta

Oslavy svetového dňa cestovného ruchu

Kategória:
Verejné
Dátumy
2019-09-27 16:00 - 2019-09-30 23:00
Mesto Nitra v spolupráci s Katedrou manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre a Nitrianskou organizáciou cestovného ruchu organizuje už 14. raz podujatie Svetový deň cestovného ruchu. Témou osláv v tomto roku je „Nitra na siedmich pahorkoch“. Panorámu Nitry tvorí sedem pahorkov - vrch Zobor, Nitriansky hrad, Vŕšok, Kalvária, Borina, dražovský kopec a Martinský vrch.
Podujatie sa uskutoční 27. až 30. septembra a časovo súvisí a prepája sa s Dňami európskeho kultúrneho dedičstva a s festivalom Divadelná Nitra.
V piatok 27. septembra sa na Svätoplukovom námestí a na pešej zóne uskutočnia tvorivé dielničky pre deti. Záujemcovia si budú môcť roztočiť aj koleso šťastia. V rámci otváracieho koncertu sprievodného programu Divadelnej Nitry bude predstavená výstava „Nitra na siedmich pahorkoch“ aj rovnomenná mobilná aplikácia. Prostredníctvom nej budú mať návštevníci Nitry aj všetci záujemcovia Od 27. septembra možnosť zorientovať sa a získať viac informácií o siedmich pahorkoch. Výstave predchádza fotosúťaž, viac informácií obsahuje: www.nitra.eu.
Tohtoročná téma podujatia je premietnutá aj do prehliadky pre cyklistov, ktorá je pre záujemcov pripravená na sobotu 28. septembra o 13. hodine. Účastníci so sprievodcom sa prevezú po niektorých zo siedmich pahorkov. Od 14.30 je pripravená prehliadka Zoborského kláštora; novinkou tejto sezóny je aj virtuálna prehliadka, ktorá prostredníctvom aplikácie priblíži príbytok mnícha a umožní cestovať v čase. Súčasťou programu sú tradičné hry, spevy a tance s DFS Zbežanček.
Program pokračuje aj v nedeľu 29. septembra. O 15. hod. je pripravená v rámci Divadelnej Nitry prehliadka „Aj toto je umenie“ a o 16.15 je na programe detské predstavenie „Sofia z predmestia“.
V rámci osláv bude pondelok 30. septembra od 9. hod. patriť cestovateľským a odborným prednáškam v študentskom domove UKF v Nitre, na Slančíkovej ulici č. 1. Predstavia sa vám: Aleš Mlátilík - CEO portálu zlavomat.sk; baristi z In Couple Coffe – rodinná pražiareň z Kamanovej neďaleko Nitry; Cestujem a čo – manželia a cestovatelia Pecho & Lulu zo Žiliny, ktorí spoločne precestovali kus sveta; Zdenka Lipjanska, prevádzkarka Vodného raja Vyhne porozpráva o zážitkoch z praxe; v závere vystúpi barista Patrik alias Patike, ktorý sa rozhodol cestovať stopom, aby získal nové zážitky a dobrodružstvá. Viac informácií získate na instagrame @kmktgram. Pred ŠD Nitra bude dráždiť chuťové zmysly skvelý foodtruck Hollywood Burger z Trnavy.
Vo večerných hodinách sa v Synagóge predstaví Mladé divadlo a na Svätoplukovom námestí Nové divadlo s predstavením „Kúpalisko“.
V mesiaci september premáva Turistický vláčik Nitra. Okrem tradičného okruhu mestom odvezie v sobotu a v nedeľu o 10. aj o 14. hodine záujemcov zo Svätoplukovho námestia na Zoborský kláštor.
Všetky vstupy na podujatia a prednášky sú bezplatné. Tešíme sa na vás!
Pre viac informácií o podujatí navštívte: www.nitra.eu, www.kmkt.sk
 
0919 SDCR Poster
 
 

Všetky termíny:

  • Od 2019-09-27 16:00 do 2019-09-30 23:00
 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook