Dr. Tsafi Timor z Izraela prednášala budúcim učiteľom KAA o vývinových poruchách učenia

Dňa 26. mája 2021 sa vo virtuálnom priestore konala online prednáška Dr. Tsafi Timor pôsobiacej na The Kibbutzim College of Education v Tel-Avive (Izrael), ktorú zorganizovala doc. PhDr. Jana Harťanská, PhD. z Katedry anglistiky a amerikanistiky pre študentov učiteľských študijných programov magisterského stupňa i pre ostatných záujemcov o túto problematiku.
Online prednáška bola zameraná na kompetentný, profesionálno-metodický prístup učiteľa anglického jazyka k žiakom s vývinovými poruchami učenia. S týmto fenoménom sa mladý začínajúci pedagóg zvyčajne stretne až počas pedagogickej praxe na nižšom sekundárnom stupni vzdelávania, pričom musí čeliť niekoľkým výzvam, ktoré je možné zhrnúť do nasledujúcich otázok: Aké sú prejavy dyslexie, dysgrafie a dysortografie? Ako akceptovať jednotlivé vývinové poruchy? Ako týchto žiakov rozpoznať, pochopiť a správne motivovať? Ako podporiť ich osobnosť a kreativitu? Ako ich viesť k tomu, aby sa radi učili cudzí jazyk a úspešne splnili požiadavky, ktoré sú na nich kladené? Aké metodické postupy je vhodné použiť? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nám počas prednášky poskytla a o svoje skúsenosti sa podelila zanietená pedagogička, metodička a psychologička z Izraela, ktorá sa touto citlivou problematikou dlhodobo zaoberá.
Stominútová online prednáška bola pútavá, atraktívna a informatívna nielen svojím obsahom a prístupom prednášajúcej k téme, ale najmä demonštráciou praktických a užitočných aktivít, ktoré je možné okamžite aplikovať do pedagogickej praxe. V diskusii to potvrdili ako samotní študenti, tak aj prítomné skúsené učiteľky zo základných škôl. Táto ojedinelá vzdelávacia akcia vyvolala výbornú odozvu u všetkých prítomných.
Text: doc. PhDr. Jana Harťanská, PhD. Mgr. Ivana Horváthová, PhD.
FF - Katedra anglistiky a amerikanistiky
Foto: Mgr. Ivana Horváthová, PhD.
 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem