Besedy s americkými spisovateľkami

Sprievodnými podujatiami tradičného novembrového kolokvia Katedry anglistiky a amerikanistiky, ktoré sa tento rok nieslo v znamení témy Ženy a literatúra, boli online besedy s dvoma začínajúcimi americkými spisovateľkami, Arielle Bailie a Avellinou Balestri.
Dňa 17.11. o 17:00 sme najskôr na našej virtuálnej univerzitnej pôde privítali Arielle Bailie, ktorej debutový román a zároveň prvý diel pripravovanej série The Sunfire Saga s názvom The Icarus Aftermath vyšiel v auguste tohto roku. V rozhovore sa s nami Arielle podelila nielen o svoje skúsenosti z písania tohto sci-fi románu inšpirovaného antickou gréckou a rímskou mytológiou a priblížila nám úskalia samo-publikovania, ale aj o zážitky zo svojej editorskej praxe a, v súlade s témou kolokvia, aj o jej názory na postavenie žien v literatúre a literárnom priemysle a zákulisí fungovania knižného marketingu.
Dňa 28.11. o 10:00 sa následne uskutočnilo stretnutie s Avellinou Balestri. Avellina sa venuje literárnej analýze a interpretácii a náboženským štúdiám a svojimi článkami s touto tematikou pravidelne prispieva do viacerých fanúšikovských či poloakademických časopisov. Okrem toho píše aj fanfikciu a originálnu autorskú fikciu a práve pracuje na vydaní svojej prvej knihy, ktorá má byť súčasťou viacdielnej série o živote Robina Hooda. Rovnako ako Arielle, aj Avellina sa s nami podelila o svoje spisovateľské a publikačné skúsenosti a názory na postavenie žien v literatúre. Navyše nám porozprávala aj o jej práci hlavnej editorky online časopisu (fungujúceho zatiaľ na čisto dobrovoľníckej práci) Fellowship and Fairydust, ktorý je zameraný na publikovanie rovnako širokého spektra článkov, aké sama píše (https://fellowshipandfairydust.com/), ale aj o tom, ako sa v roku 2019 stala organizátorkou medzinárodnej konferencie More than a Memory - Tolkien Spiritual Conference v Oxforde, a tiež o pripravovanej konferencii zameranej na prienik náboženstva a literatúry.
Záznam z oboch podujatí je možné si pozrieť na nasledovných linkoch:
https://youtu.be/I9KbrhUI7v4
https://youtu.be/X_CwDlAYlyA
Mgr. Martina Juričková

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem