Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020

Deň otvorených dverí 2020

13. februára 2020 prebehol na Filozofickej fakulte UKF v Nitre už tradičný Deň otvorených dverí a aj v tomto roku ponúkol záujemcom o štúdium možnosť prísť si naživo, v priamom prenose vyskúšať, aké by to mohlo byť, zasadnúť od septembra do vysokoškolských posluchární, pustiť sa do práce v seminárnych miestnostiach a jazykových laboratóriách.

Študenti stredných škôl a gymnázií majú v súčasnosti vo fáze rozhodovania, ako naložia so svojou budúcnosťou, dostupných množstvo informácií propagujúcich štúdium formou tlačených propagačných materiálov priamo u svojich študijných poradcov na školách alebo prostredníctvom veľtrhov vzdelávania. Čoraz väčší informačný priestor reálne zapĺňajú sociálne siete, webové stránky a často aj regionálne médiá, ale záujem o možnosť získať zasvätený pohľad na štúdium priamo na tvári miesta od tých najkompetentnejších má stále svoju váhu, a aj preto sa UKF rozhodla v tomto akademickom roku otvoriť svoje dvere hneď dvakrát, konkrétne v novom novembrovom termíne a v tradičnom februárovom. Zvedavci sa tak reálne rozptýlili do dvoch dní a fakulta si mohla dovoliť koncentrovať svoje prezentácie do vlastných priestorov a zmenšiť tak počet budov, medzi ktorými by sa inak návštevníci museli presúvať.
Program DOD bol aj tentoraz veľmi bohatý a jednotlivé pracoviská fakulty sa snažili predstaviť všetky svoje študijné programy v čo najjasnejších kontúrach, najkonkrétnejšej podobe a často v priamej väzbe na možnosti uplatnenia svojich absolventov. Devätnásť pracovísk propagovalo celkovo päťdesiatjeden študijných programov bakalárskeho štúdia. Na prezentáciách priamo na katedrách a ústavoch sa vo vzájomnej spolupráci podieľali pedagógovia a študenti našich študijných programov, veľkú časť tvorili živé workshopy a diskusie.
Februárový DOD 2020 potvrdil, že živý kontakt, priama konfrontácia a osobná skúsenosť majú relevantnú hodnotu aj v časoch, v ktorých dominujú pohodlné formy komunikácie prostredníctvom médií. O rok preto opäť dovidenia na Dni otvorených dverí FF UKFF v Nitre v akademickom roku 2020/2021.
Text: doc. PhDr. Michaela Malíčková, PhD., prodekanka pre vzdelávanie
Foto: Mgr. Peter Horváth, Ing. Marian Mancír
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem