Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020

O startupoch v nemčine

Dňa 22.10.2019 sa na Katedre germanistiky FF konal interaktívny workshop pre študentov bakalárskeho študijného programu nemčina v hospodárskej praxi , ktorý katedra zorganizovala v rámci projektu KEGA 029UKF-4/2019 „Rozvíjanie mediálnej a jazykovej kompetencie v medziodborovom štúdiu hospodárskej nemčiny a žurnalistiky – tvorba audio- a video-podcastov“.
V prvej časti workshopu („Startschuss für Startup“) sa študenti pod vedením Mag. Katrin Litschkovej (šéfredaktorka časopisu Karpatenblatt) v rámci interaktívnych úloh bližšie oboznámili s podstatou tzv. startupov, začínajúcich firiem s vysokou mierou inovácie a potenciálom rýchlo rásť. Mohli si taktiež otestovať svojho podnikateľského ducha a v tímovej práci vypracovať podnikateľský koncept pre založenie fiktívneho startupu. V druhej časti workshopu predstavila MMag. Cornelia Reibach-Stambolija (WKO, AußenwirtschaftsCenter Bratislava) formou pútavej prednášky podnikateľské prostredie v Rakúsku a prezentovala príklady úspešných rakúskych startupov, ktoré sa presadili v celosvetovom meradle.
Workshop bol v rámci realizácie projektu KEGA prvým v poradí, na letný semester 2020 je naplánovaný ďalší k problematike tvorby podcastov. Veríme, že sa aj ďalší workshop stretne s takou pozitívnou odozvou u študentov, ako tomu bolo teraz.
Fotogaléria
Text a foto: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., Katedra germanistiky FF UKF
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem