O startupoch v nemčine

Dňa 22.10.2019 sa na Katedre germanistiky FF konal interaktívny workshop pre študentov bakalárskeho študijného programu nemčina v hospodárskej praxi , ktorý katedra zorganizovala v rámci projektu KEGA 029UKF-4/2019 „Rozvíjanie mediálnej a jazykovej kompetencie v medziodborovom štúdiu hospodárskej nemčiny a žurnalistiky – tvorba audio- a video-podcastov“.
V prvej časti workshopu („Startschuss für Startup“) sa študenti pod vedením Mag. Katrin Litschkovej (šéfredaktorka časopisu Karpatenblatt) v rámci interaktívnych úloh bližšie oboznámili s podstatou tzv. startupov, začínajúcich firiem s vysokou mierou inovácie a potenciálom rýchlo rásť. Mohli si taktiež otestovať svojho podnikateľského ducha a v tímovej práci vypracovať podnikateľský koncept pre založenie fiktívneho startupu. V druhej časti workshopu predstavila MMag. Cornelia Reibach-Stambolija (WKO, AußenwirtschaftsCenter Bratislava) formou pútavej prednášky podnikateľské prostredie v Rakúsku a prezentovala príklady úspešných rakúskych startupov, ktoré sa presadili v celosvetovom meradle.
Workshop bol v rámci realizácie projektu KEGA prvým v poradí, na letný semester 2020 je naplánovaný ďalší k problematike tvorby podcastov. Veríme, že sa aj ďalší workshop stretne s takou pozitívnou odozvou u študentov, ako tomu bolo teraz.
Text a foto: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., Katedra germanistiky FF UKF