Seminár o možnosti získania dvojitého diplomu

Dňa 22. októbra 2019 Katedra translatológie a Katedra romanistiky FF UKF v Nitre spoločne zorganizovali informačný seminár pre študentov o možnostiach získania dvojitého diplomu v odbore Európske štúdia na Lotrinskej univerzite vo Francúzsku. Študentom prišiel podmienky získania diplomu predstaviť Dr. Frédéric Delaneuville z Univerzity Komenského v Bratislave, ktorý sa aktívne venuje rozvíjaniu spolupráce medzi francúzskymi a slovenskými univerzitami. Keďže Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre je jednou z partnerských univerzít Lotrinskej univerzity, študenti majú možnosť získať vzdelanie v dvoch odboroch (translatológia/učiteľstvo a Európske štúdiá) a nadobudnúť tak konkurenčnú výhodu na trhu práce. Veríme, že študentov predstavená ponuka štúdia zaujala, a v prípade, ak sa pre dané štúdium rozhodnú, im prajeme veľa úspechov.
Text a foto: Mgr. Jana Ukušová, Katedra translatológie FF UKF v Nitre
dvojity diplom1