Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020

Bilaterálna zmluva s Granadskou univerzitou

9. októbra 2019 rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., podpísal bilaterálnu zmluvu o spolupráci s prestížnou Granadskou univerzitou (zal. 1531). Zmluva je výsledkom pracovnej návštevy prorektorky pre medzinárodné vzťahy Dr. Martiny Pavlíkovej na Granadskej univerzite (UGR) v júli 2019, pri ktorej sa stretla s pani Irene Pedreira Romero, vedúcou zahraničných vzťahov UGR a oboznámila ju s dlhoročnou spoluprácou pracovníkov UKF prof. R. Králika, prof. C. Diatku a doc. P. Kondrlu s pracovníkom UGR Prof. José García Martinom. Výsledkom ich vzájomnej spolupráce je publikovanie niekoľkých monografií na tému Kierkegaard, vydaných na prestížnej Torontskej univerzite pod vedením prof. A. H. Khana v edícii Acta Kierkegaardiana, spoločné štúdie v databázovanom časopise (Xlinguae), prednášky na univerzitách v Granade a Nitre. Spolupráca sa prehĺbila aj s katedrou sociológie, najmä s vedúcou katedry Prof. Maria Dolores Martin-Lagos a pani prof. Dr. Monica Ortiz.
Prorektorka Pavlíková oboznámila kolegov v Granade so začínajúcimi aktivitami prof. J. Zozuľaka a jeho spoluprácou s prof. Mailou García Amoros a prof. Panagiotou Papadopoulou (UGR, Centre of Byzantine, Modern Greek and Cypriot Studies).
Poďakovanie za podporu pri rozvoji spolupráce patrí konzulke Dánskeho kráľovstva v Španielsku pani Annette Sahlertz, prof. Z. Gadušovej za významné ocenenie prof. J. G. Martina, ako aj za finančnú podporu aktivít spolupráce s UGR prof. C. Diatkom, CSc.
bilatralna zmluva granada 1
bilateralna zmluva granada 2
bilateralna zmluva granada 3
 
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD. – prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF
Foto: archív M. P.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem