Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Jubilejná rakúsko-slovenská letná škola

7. – 20. júla 2019 sa v Nitre zišlo 26 zanietených rakúskych a slovenských vysokoškolákov a akademických pracovníkov, aby si v rámci rakúsko-slovenskej letnej školy zdokonalili nielen svoje znalosti nemčiny a slovenčiny, ale dozvedeli sa aj niečo viac o histórii a kultúre svojho suseda a spoznali zaujímavé a pre mnohých nové miesta Slovenska.
Tohtoročná rakúsko-slovenská letná škola bola výnimočná už aj preto, že oslávila svoje 20. jubileum. Prvú rakúsko-slovenskú letnú školu zorganizovala v roku 1999 Gabriele Bauer, rakúska lektorka pôsobiaca na Katedre germanistiky FF UKF. Odvtedy sa rakúsko-slovenská letná škola konala s menšími prestávkami striedavo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a Nitre. V Nitre sa pritom tento rok uskutočnila už deviatykrát, čo je v porovnaní s inými univerzitami najviac.
Intenzívnu dopoludňajšiu jazykovú výučbu dopĺňali rôznorodé tandemové aktivity, celodenné poznávacie výlety do Banskej Štiavnice, Komárna, Kolárova a Topoľčianok, odborné prednášky pozvaných hostí, výstup na Zobor a spoločná tvorba časopisu „Firhang auf!“.
Jedinečným zážitkom bolo pre účastníkov letnej školy aj popoludnie strávené s folklórnou skupinou Zobor a ženskou speváckou skupinou Vranky. Rakúsko-slovenskú letnú školu zorganizovala Katedra germanistiky FF v spolupráci s rakúskym partnerom FH Burgenland v Eisenstadte. Letná škola sa aj tento rok konala vďake finančnej podpore Akcie Rakúsko-Slovensko a Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave.
Text: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., FF – Katedra germanistiky, zodpovedná za organizáciu letnej školy
Foto: Mgr. Renáta Pavlová, PhD., Mgr. Peter Horváth, PaedDr. Oľga Wrede, PhD.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem