FF na podujatí Nitra, Milá Nitra

Ústav pre výskum kultúrneho dedičstva Konštantína a Metoda FF UKF v Nitre sa pravidelne od roku 2007 podieľa svojimi aktivitami na podujatí „Nitra, Milá Nitra“. Dňa 4. júla 2019 v Ponitrianskom múzeu vystúpil profesor Peter Ivanič na výročnej konferencii „Kultúrny a duchovný odkaz Konštantína-Cyrila“ s príspevkom s názvom „Vševlad Jozef Gajdoš a výskum Medicejského hlaholského kódexu“. Svoje prednášky predniesli aj profesor Ľubomír Kralčák a docent Martin Pukanec z Katedry slovenského jazyka a literatúry FF. Podujatie otvorili podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Marián Kéry a nitriansky biskup Viliam Judák. Konferenciu poctil svojou prítomnosťou aj rektor UKF v Nitre Libor Vozár. Po jej skončení poskytol prof. Ivanič rozhovor pre hlavné správy RTVS. V nedeľu 7. júla pracovníci Ústavu spoluorganizovali už tradičné Cyrilo-metodské putovanie od Drážoviec po Martinský vrch.
Text: doc. PhDr. Martin Hetényi, PhD.
Foto. Mgr. Martin Husár, PhD.