Gramatika hravo a zrozumiteľne

Katedra germanistiky FF zorganizovala 12. apríla 2019 v spolupráci s vydavateľstvom Hueber a distribútorom jazykovej literatúry OXICO metodicko-didaktický seminár pre 15 učiteľov nemeckého jazyka základných, stredných a jazykových škôl pod názvom Gramatika hravo a zrozumiteľne. Semináru sa zúčastnili aj študenti bakalárskeho a magisterského študijného programu učiteľstvo akademických predmetov. Išlo o druhé spoločné podujatie katedry germanistiky a vydavateľstva Hueber v tomto akademickom roku.
Seminár viedla skúsená lektorka vzdelávania učiteľov nemeckého jazyka PhDr. Veronika Hutarová. O tom, že gramatika nemusí byť iba nudný „dril“, ale že sa dá vyučovať aj inak, sa presvedčili účastníci seminára aj vďaka praktickým ukážkam úloh, ktoré na prvý pohľad ako gramatické cvičenia ani nevyzerajú.
Na seminári sa diskutovalo aj o tom, ako žiakov naučiť gramatické štruktúry rozpoznávať, ako chápať súvislosti medzi nimi a ako ich správne používať. Metodicko-didaktický seminár sa u účastníkov stretol s veľkou odozvou, katedra germanistiky preto naplánovala ďalší metodicko-didaktický seminár na budúci zimný semester. Po dohode s PhDr. Hutarovou bude zameraný na jazykovú výučbu pre potreby odbornej komunikácie.
Text: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., FF – Katedra germanistiky
Foto: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., PhDr. Beáta Hockicková, PhD., FF – Katedra germanistiky

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem