O etike v médiách s Arpádom Soltészom

V stredu 27. marca 2019 navštívil Katedru žurnalistiky FF UKF v Nitre Arpád Soltész, dlhoročný novinár, spisovateľ, no predovšetkým spoluzakladateľ a predseda správnej rady Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK). V rámci podnetnej diskusie, ktorá sa v priebehu popoludnia rozvinula, študentov zaujímali o. i. zmeny, ktorými prešla investigatívna žurnalistika od deväťdesiatych rokov dodnes, ale aj dodržiavanie etického kódexu či špecifiká a podmienky novinárskej práce v zahraničí.
Arpád Soltész, ktorý pôsobil ako investigatívny novinár najmä v období krátko po vzniku Slovenskej republiky, sa ochotne podelil aj o svoje osobné skúsenosti. Zároveň vysvetlil dôvody, ktoré viedli k založeniu Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK) a študentom ponúkol možnosť spolupráce v podobe stáží.
Mgr. Elena Petrová
Fotografie: Mgr. Andrea Chlebcová Hečková, PhD.
soltes1
soltes2