Prekladateľských reflexií nebude nikdy dosť

Dňa 26. marca 2019 sa na pôde FF UKF v Nitre uskutočnil už deviaty ročník Tvorivých prekladateľských reflexií s podtitulom Jeden preklad nestačí (alebo áno?) organizovaný Mgr. Emíliou Perez, PhD. a PhDr. Andrejom Zahorákom, PhD. z Katedry translatológie FF UKF.
Tento ročník sa niesol v príjemnom a svojím spôsobom inovatívnom duchu, ponuka prednášok bola veľmi lákavá a atraktívna, o čom svedčila aj bohatá účasť študentov. Podujatie odštartoval Mgr. Marián Kabát s dosiaľ málo prebádanou témou lokalizácie videohier v praxi, absolventka KTR Mgr. Magdaléna Poppelková ozrejmila fakty a mýty o práci vo vydavateľstve, Mgr. Lucia Halová sa podelila o radosti aj strasti prekladateľského remesla a krásnu bodku za príjemným dňom ponúkla absolventka KTR Mgr. Martina Stoláriková s prednáškou o profesionálnej prispôsobivosti v zamestnaní a na voľnej nohe so zreteľom na prekladateľské remeslo. Podujatie bolo plné plodnej diskusie, vtipných spomienok a inšpiratívnych myšlienok. Ďakujeme všetkým za účasť a už sa nevieme dočkať jubilejného desiateho ročníka.
Podujatie je výstupom projektov UGA III/24/2018 – Interaktívne metódy vo výučbe umeleckého prekladu a tlmočenia v kombinácii s nemeckým a ruským jazykom a UGA III/15/2019 – Špecifikácia trhu a identifikácia kompetencií audiovizuálneho prekladateľa.
Autor: Mgr. Mária Koscelníková – Katedra translatológie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem