Konkrétna poézia vo vyučovaní nemčiny

25. marca 2019 sa na Katedre germanistiky FF konal pod odborným vedením PaedDr. Juliany Greňovej literárny workshop Verstehen. Verstanden? Konkret! Literárneho workshopu sa zúčastnili žiačky a žiaci 4. ročníka bilingválneho Gymnázia sv. Cyrila a Metoda v Nitre a študentky 1. ročníka magisterského a 2. ročníka bakalárskeho študijného programu učiteľstvo akademických predmetov v kombinácii s nemeckým jazykom.
Workshop bol zameraný na problematiku analýzy a recepcie literárnych textov a zodpovedanie otázok, ktoré pochopenie literárneho textu bezprostredne podmieňujú. V druhej časti workshopu sa účastníci oboznámili so základnými črtami tzv. konkrétnej poézie a jej najznámejšími nemecky píšucimi autormi. Na záver si účastníci workshopu v tímovej práci vyskúšali prepojenie slova a vizuálneho stvárnenia textu pri tvorbe vlastnej konkrétnej poézie.
Veríme, že podujatia podobného zamerania prispejú nielen k popularizácii nemeckého jazyka, ale aj literatúry germanofónnych krajín predovšetkým na stredných školách a gymnáziách.
Fotogaléria
Text: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., FF – Katedra germanistiky
Foto: PaedDr. Oľga Wrede, PhD., PhDr. Beáta Hockicková, PhD., FF – Katedra germanistiky

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem