Katedra etnológie a folkloristiky na Rádiu Regina RTVS

Redaktor rádia Regina, Peter Cítenyi, v októbri minulého roka poctil svojou návštevou medzinárodnú konferenciu ktorou sme sa spoločne s mnohými zahraničnými etnomuzikológmi zamýšlali nad rozmanitosťou súčasnej tradičnej hudby a tanca. Pripravil o nej vynikajúcu reláciu v rámci cyklu Studnička. Vypočujte si starostlivo selektovanú hudbu, predovšetkým však inšpiratívne a poučné rozhovory s B. Garajom, J. Ambrózovou, M. Jágerovou, Z. Beňuškovou, J. Belišovou, P. Nuskom, O. Elschekom a K. Babčákovou o rozličných zásadných tolklórnych fenoménoch, ktoré sú charakteristické pre dnešnú dobu a o ktoré sa zaujima súčasná etnomuzikológia a etnochoreografia. Ďakujeme Petrovi za skvelé spracovanie a návštevu a Rádiu Regina, ktorá chvályhodne drží prst na tepe doby.
Text: Mgr. Jana Ambrózová, PhD.