Ďalší pestrofarebný „Anglický deň s detskou literatúrou“

13. decembra 2018 si štrnásť študentov učiteľského študijného programu anglický jazyk pod vedením internej doktorandky Katedry anglistiky a amerikanistiky FF UKF Mgr. Ivany Horváthovej pripravilo neobyčajný deň plný zážitkov pre žiakov Základnej školy Fatranská v Nitre. Každá z piatich skupín študentov počas dopoludnia pracovala s konkrétnou obrázkovou knihou formou rôznorodých interaktívnych aktivít zameraných na počúvanie, hovorenie, čítanie a písanie. Žiaci mali možnosť rozvíjať i svoje manuálne zručnosti vo forme kreslenia, vystrihovania, aranžovania a vyfarbovania. Neoddeliteľnou súčasťou dopoludňajšieho programu boli i pohybové aktivity, ktoré si niektoré skupiny detí pod vedením študentov pripravili ako ich záverečné vystúpenia vo forme tanca a spevu spojeného s dramatickými prvkami. Ďalšie skupiny žiakov si spolu so študentmi pripravili krátke rozprávanie príbehov ako ukážku nimi vytvorených obrázkov a koláží súvisiacich s vybranou obrázkovou knihou. Viac ako osemdesiat detí, ktoré na projekte participovalo, bolo na záver tejto milej akcie ocenených originálnymi tematickými diplomami a malými sladkými pozornosťami, ktoré pre ne pripravili študenti.
„Anglický deň s detskou literatúrou“, ktorý sa nám na ZŠ Fatranská podarilo zrealizovať už po druhýkrát, bol pozitívne hodnotený i pani učiteľkou Mgr. Katarínou Alexyovou, ktorá ho vníma ako veľmi dôležitú súčasť výučby anglického jazyka založenej na vzájomnej spolupráci pozostávajúcej z aktivít, ktoré sa odlišujú od bežného dňa detí. Pani učiteľka nám pravidelne pomáha v komunikácii s vedením školy, ktoré túto akciu dlhodobo podporuje, za čo im patrí naša vďaka.
Pevne veríme, že „Anglický deň s detskou literatúrou“ priniesol a ešte prinesie deťom ale i študentom - budúcim učiteľom veľa podnetov k objavovaniu cudzieho jazyka cez inšpiratívne diela detskej literatúry.
Text: Ivana Horváthová (interná doktorandka FF UKF, KAA)
Fotografie: Alexandra Škodová, Simona Strapáčová, Katarína Skokanová, Martin Šagát, Štefan Péteri, Filip Mózer, Andrea Kosárová, Eszter Bartalos, Bianka Brnušáková, Petra Halámková, Nikola Chudá, Terézia Škodová, Annamária Korompaiová, Martina Matulová
 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem