Slávnostné odovzdávanie francúzskych dvojitých diplomov 2018

Dňa 6. decembra 2018 sa v priestoroch Právnickej fakulty UK v Bratislave uskutočnilo ďalšie slávnostné odovzdávanie francúzskych dvojitých diplomov. Francúzsky diplom získali slovenskí študenti vďaka partnerstvu medzi univerzitami oboch krajín, za účasti predstaviteľov príslušných francúzskych a slovenských univerzít. Z rúk veľvyslanca Francúzskej republiky na Slovensku Jeho Excelencie pána Christophe LÉONZI prebral dvojitý diplom absolvent nitrianskej Katedry translatológie Mgr. Dominik Herda. Absolventovi zároveň zablahoželali vedúca domovskej katedry Dr. Emília Perez a Dr. Vincent Fromantin z Université de Lorraine, ako i predstavitelia katedier zastrešujúcich výučbu v odbore a kombinácii s FJ, doc. Eva Švarbová a Dr. Tomáš Koprda. Absolvent tohto štúdia tak okrem diplomu z prekladateľstva a tlmočníctva v kombinácii anglický jazyk a francúzsky jazyk z FF UKF v Nitre získal aj diplom z jednej najprestížnejších francúzskych univerzít, čím rozšíril možnosti svojho ďalšieho uplatnenia i v oblasti práva, ekonómie a európskych štúdií.

Text a foto: Dr. Emilia Perez, PhD., katedra translatológie