Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Letom svetom

Dňa 5. 12. 2018 Katedra rusistiky organizovala Letom svetom alebo mobility očami študentov. Toto podujatie bolo spojené s besedou o možnostiach, skúsenostiach a peripetiách našich študentov na východ od Slovenskej republiky. Ako prvá vystúpila študentka 3. ročníka v odbore učiteľstvo akademických predmetov slovenský jazyk a literatúra a ruský jazyk a literatúra Martina Dvorská, ktorá bola na letnej jazykovej škole v Saratove. Opísala zážitky zo svojej cesty a prízvukovala študentom, že počas svojho pobytu jej vyučujúci odporučili literatúru, ktorá jej pomohla pri písaní bakalárskej práce.
Svoje štúdium a pobyt na Ukrajine nám odprezentovala doktorandka Katedry rusistiky Mgr. Žaneta Zsarnóczaiová, ktorá absolvovala pobyt na Ukrajine dvakrát. Študentom ponúkla cenné rady pri vypĺňaní rôznych tlačív, ktoré sú k vycestovaniu potrebné. Podotkla, že študijné pobyty je možné zrealizovať prostredníctvom organizácií Erasmus a Saia. Upozornila na rozdiely vo vycestovaní v rámci Národného štipendijného programu alebo na základe bilaterálnych dohôd. Taktiež zdôraznila, že okrem spoznávania mentality a kultúry iného národa môžu naši študenti získať jazykový certifikát.
Ako posledná predstavila zahraničný pobyt v Moskve doktorandka Katedry rusistiky Mgr. Mária Bačová, ktorá dvakrát absolvovala jazykovú stáž na Inštitúte Puškina v trvaní dvoch mesiacov. Vravela o tom, ako prebiehalo vyučovanie na Inštitúte, no spomenula aj miesta, ktoré ju v Moskve očarili. Ďakujeme všetkým študentom, ktorí sa podujatia Letom svetomzúčastnili a veríme, že táto beseda im poskytla množstvo cenných informácií spojených s vycestovaním do Ruskej federácie, či na Ukrajinu.
Text: Mgr. Miriama Bilčíková, PhD. (KRUS FF UKF v Nitre)
Foto: Mária Bačová (KRUS FF UKF v Nitre)
krus letom svetom1
krus letom svetom2
krus letom svetom3
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem