Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020

Spolupráca s Frankofónnou univerzitnou agentúrou (AUF)

V utorok 20. novembra 2018 predstavil Mgr. Stéphane Tardy, francúzsky lektor na KROM, aktivity a činnosť Frankofónnej univerzitnej Agentúry (AUF) frankofónnym študentom, budúcim učiteľom, prekladateľom a študentom masmediálnych štúdií.
AUF - Agence Universitaire de la Francophonie - Frankofónna univerzitná agentúra je celosvetové združenie frankofónnych inštitúcií vysokoškolského vzdelávania a výskumu, spája 884 univerzít v 111 krajinách a UKF je už dva roky jej súčasťou. Generálne riaditeľstvo pre strednú a východnú Európu sa nachádza v Bukurešti v Rumunsku a ponúka prostredníctvom svojich výziev na predkladanie ponúk osobitné zdroje pre členské univerzity v regióne.
Účelom tohto informačného stretnutia bolo okrem iného zdôrazniť možnosti vzdelávania, mobility, stáží, štipendií a dokumentárnych nástrojov, ktoré môžu byť prospešné pre študentov, ako aj pre učiteľov a výskumných pracovníkov.
Táto prezentácia bola doplnená inými frankofónnymi inštitúciami na Slovensku, ktoré sú významnými zdrojmi pre francúzsky hovoriacich vysokoškolských študentov. Z tohto dôvodu ponúka Francúzsky inštitút na Slovensku množstvo kultúrnych podujatí (akademické konferencie, výstavy ...), francúzske jazykové diplomy Delf / Dalf, dokumentárne zdroje prostredníctvom mediálnej knižnice Culturethèque,informačné zdroje a štipendiá pre mobility študentov.
Campus France Slovakia zdôrazňuje predovšetkým ponuku školení vo Francúzsku a štipendijné príležitosti pre zainteresovaných študentov. K dispozícii je tiež francúzsko-slovenský univerzitný inštitút (SFUI), ktorý spája francúzsky hovoriace subjekty vrátane škôl a univerzít ponúkajúcich výučbu vo francúzštine, francúzske spoločnosti afirmy a inštitúcie. Aktivity a činnosti sa pravidelne organizujú v duchu frankofónie každý rok, ako aj napr. odovzdávanie duálnych francúzsko-slovenských diplomov pre študentov masmediálnych štúdií a translatológie v spolupráci s Univerzitou de Lorraine v Metz a Nancy.
Všetky informácie a linky na tieto inštitúcie sú prístupné na stránke, ktorá bola zriadená len pre tento účel: https://sites.google.com/view/institutions-fr-sk. Záujemci o frankofónne dianie na univerzitnej platforme, študenti aj pedagógovia tam nájdu užitočné a zaujímavé informácie.
Text a foto: Mgr. Stéphane Tardy
Presentation AUF Nitra
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem