Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020

Žurnalistov učia čítať medzi riadkami

V rámci projektu Globálne vzdelávanie (nielen) pre žurnalistov, ktorý na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre organizuje organizácia Človek v ohrození, sa v pondelok 1. októbra 2018 študenti žurnalistiky oboznámili s problematikou „čítania medzi riadkami“.
Peter Ivanič a Andrej Návojský z organizácie Človek v ohrození počas prvého stretnutia so študentmi uviedli svojich poslucháčov do problematiky skresľovania reality a potreby jej vnímania v spoločenských, kultúrnych, ale aj historických kontextoch.
Študenti si na praktických ukážkach uvedomili, ako veľmi ich ovplyvňujú predstavy a stereotypy a ako si mnohé z nich neuvedomujú. Na konkrétnych príkladoch študentom predviedli, ako médiá rámcujú skutočnosť podľa vlastného presvedčenia, a ako nás tieto ovplyvňujú napríklad pri názoroch na krajiny tzv. tretieho sveta.
Projekt Globálne vzdelávanie (nielen) pre žurnalistov bude pokračovať ďalšími prednáškami a workshopmi s odborníkmi na problematiku globálneho vzdelávania, konkrétne chudoby, ľudských práv, životného prostredia a migrácie, ako aj verejnými diskusiami na pôde Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Text: Mgr. Andrea Chlebcová Hečková, PhD.
Foto: Marek Čabák / MC FF UKF
kzu CVO1
kzu CVO2
kzu CVO3
kzu CVO4
 
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem