Žurnalistov učia čítať medzi riadkami

V rámci projektu Globálne vzdelávanie (nielen) pre žurnalistov, ktorý na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre organizuje organizácia Človek v ohrození, sa v pondelok 1. októbra 2018 študenti žurnalistiky oboznámili s problematikou „čítania medzi riadkami“.
Peter Ivanič a Andrej Návojský z organizácie Človek v ohrození počas prvého stretnutia so študentmi uviedli svojich poslucháčov do problematiky skresľovania reality a potreby jej vnímania v spoločenských, kultúrnych, ale aj historických kontextoch.
Študenti si na praktických ukážkach uvedomili, ako veľmi ich ovplyvňujú predstavy a stereotypy a ako si mnohé z nich neuvedomujú. Na konkrétnych príkladoch študentom predviedli, ako médiá rámcujú skutočnosť podľa vlastného presvedčenia, a ako nás tieto ovplyvňujú napríklad pri názoroch na krajiny tzv. tretieho sveta.
Projekt Globálne vzdelávanie (nielen) pre žurnalistov bude pokračovať ďalšími prednáškami a workshopmi s odborníkmi na problematiku globálneho vzdelávania, konkrétne chudoby, ľudských práv, životného prostredia a migrácie, ako aj verejnými diskusiami na pôde Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Text: Mgr. Andrea Chlebcová Hečková, PhD.
Foto: Marek Čabák / MC FF UKF
kzu CVO1
kzu CVO2
kzu CVO3
kzu CVO4
 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem