Svetový deň cestovného ruchu v Nitre

Mesto Nitra a Katedra manažmentu kultúry a turizmu Filozofickej fakulty UKF v Nitre organizuje už trinásty raz podujatie Svetový deň cestovného ruchu, ktorého oslavy sa viažu k 27. septembru. Tento rok sa podujatie uskutoční v dňoch 27. 09. – 1.10. 2018 a prepája sa s Dňami Európskeho kultúrneho dedičstva. Cieľom podujatia je podporiť cestovný ruch na Slovensku i v zahraničí. Program bude štvordňový. Dôvodom je snaha priniesť odbornej aj laickej verejnosti čo najviac nových poznatkov a osvety.
V dňoch 27. 09. – 1. 10. 2018 budú sprístupnené priestory Študentského domova na ulici B. Slančíkovej 1, kde si môžu návštevníci pozrieť výstavu fotografií #feelslovakia.
Od 27. septembra budú mať návštevníci Nitry možnosť zorientovať sa v meste prostredníctvom inovovanej mobilnej aplikácie o Nitre, ktorá je určená pre systém Android a obsahuje aj turistického sprievodcu po Hornom a Dolnom meste. V tento deň bude spustený v Turistickom informačnom centre Nitra predaj 0 eurobankovky s motívom Nitry.
O 17.00 hod. sa môžu návštevníci preniesť v čase prostredníctvom bezplatnej zážitkovej prehliadky Kde sa minulosť stretáva s budúcnosťou, ktorou vás prevedie náš sprievodca.
25. výročie založenia TIC Nitra oslávime 28. 09. 2018. Historické dielne, tvorivé dielničky pre najmenších - to všetko nájdete na nitrianskej pešej zóne.
29. 09. 2018 od 15.00 - 18.00 h je pripravený program v priestoroch Zoborského kláštora. V historickej dielni budú pokračovať tvorivé dielničky pre deti, pripravené je lapidárium archeologického náleziska a sprievodca „páter Filip“ návštevníkov prevedie ruinami areálu Zoborského kláštora. O 16.00h vás pozývame na divadelné predstavenie Legenda o Svoradovi a Benediktovi.
V pondelok 1. 10. 2018 bude 13. ročník osláv Svetového dňa cestovného ruchu ukončený sériou cestovateľských prednášok v priestoroch UKF v Nitre, v ŠD Nitra, B. Slančíkovej 1, v miestnosti B 106 – B 107. O 9:00 vystúpi barista Tomáš Jursa [COFFEE BROTHERS] s prednáškou Nie je káva ako káva. O 10:00 JUDr. Lenka Záhorská, vedúca oddelenia marketingu Kúpeľov Diamant Dudince, š.p., vystúpi s prednáškou Slovenské kúpele a kúpeľníctvo a následne etnologička PhDr. Katarína Nádaská, PhD., predstaví tradičné dopravné prostriedky z obdobia, keď klimatizácia, wifi a pohodlné sedadlá boli len snom. O 11.30 Matúš Tajcnár a Michal Dubovan [ADVENTURE HUNTERS], ponúknu zážitky z bláznivej, úspešnej a náročnej cesty do Afriky # ZAROZOK. O 12:30 Radoslav Hoppej prednesie príspevok Nie je túra bez Štúra. Tento cestovateľ nás prevedie Slovenskom a jeho zákutiami. O 13:30 Patrik a Lukáš Masárovci [BEARDED BROTHERS] vystúpia s témou Keď sa sen stáva skutočnosťou alebo nové podnikateľské zámery v oblasti gastronómie.
Lákadlom osláv Svetového dňa cestovného ruchu bude aj turistický vláčik, ktorý Vás v mesiaci september okrem tradičného okruhu mestom, odvezie v sobotu a v nedeľu vždy o 14.00 zo Svätoplukovho námestia na Zoborský kláštor, kde na vás budú čakať naši sprievodcovia, ktorí Vám porozprávajú o histórii a súčasnosti Zoborského kláštora.
Všetky vstupy na podujatia a prednášky sú bezplatné.
Zmena programu vyhradená.
 

Pre viac informácií o podujatí navštívte:
www.nitra.eu
www.nisys.sk
www.ukf.ff.kmkt.sk

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem