Nová perspektíva medzinárodnej a vedeckej spolupráce s Indiou

Dňa 12. júla 2018 sa uskutočnilo pracovné stretnutie Dr. Martiny Pavlíkovej a Prof. Zdenky Gadušovej s dekanom Chaudhary Charan Singh University v Meerute profesorom Pradeep Kumar Misrom, PhD. Predmetom stretnutia bola diskusia o možnej medzinárodnej spolupráci s CCS University v Indii, ako aj možnosť spoločných publikácií a zdielanie skúseností v oblasti vzdelávania. Profesor Misra je od mája 2018 hosťom Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v rámci Národného štipendijného programu na realizáciu výskumu o vzdelávaní učiteľov na Slovensku. Na záver stretnutia dekan Misra pozval predstaviteľov našej univerzity na návštevu CCS Univerzity v Indii. Predstavitelia UKF tak budú mať možnosť oboznámiť sa s univerzitným systémom v Indii a hlbšie rozvinúť medzinárodnú a vedeckú spoluprácu medzi Indiou a UKF.
Text: PhDr. Martina Pavlíková, PhD., poverená výkonom činností prorektora pre medzinárodné vzťahy
foto: ISR
ktr spolupraca india1