Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Nová kniha v spolupráci s Torontskou univerzitou

Práve v týchto dňoch bola publikovaná kniha Kierkegaard and Classical Greek Thought v sérii Acta Kierkegaardiana, ktorá je už siedmou publikáciou v tejto sérii a bola skompletizovaná v úzkej spolupráci medzi Filozofickou fakultou UKF a prestížnou kanadskou The University of Toronto. Knihy z celku Acta Kierkegaardiania nie sú len archívom tých najkvalitnejších textov, ale aj zdrojom inšpirácie pre kohokoľvek, kto sa snaží hlbšie porozumieť povahe života a jeho zmyslu, ako sa o to snažil i Soren Kierkegaard. (Kralik-Podmore s.13).
Acta Kierkegaardiana je žijúcim projektom, ktorého jediným cieľom je obohatiť svojich čitateľov, a to práve cez jej jedinečnú schopnosť nachádzať dôležité prepojenia medzi podstatou ľudskosti a veľkými filozofickými otázkami, ktoré sa objavujú v literatúre už od prvopočiatkov ľudskej schopnosti písať a čítať.
Publikácia Kierkegaard and Classical Greek Thought je dielom viacerých autorov zo siedmich rôznych krajín, pričom sa každý z nich v spoločnom akademickom duchu usiluje o rozšírenie obzorov v rámci práce jedného z najznámejších dánskych autorov všetkých čias, ale autori zároveň touto cestou ponúkajú i možnosť porozumieť Sorenovi Kierkegaardovi pre tých, ktorí sa s jeho nevšedným géniom ešte nestretli.
Text a foto: Prof. Roman Králik a Bc. Patrik Lenghart
 
 KE kniha kralik1
 
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem