do 30. apríla 2020 a elektronicky

Nová kniha v spolupráci s Torontskou univerzitou

Práve v týchto dňoch bola publikovaná kniha Kierkegaard and Classical Greek Thought v sérii Acta Kierkegaardiana, ktorá je už siedmou publikáciou v tejto sérii a bola skompletizovaná v úzkej spolupráci medzi Filozofickou fakultou UKF a prestížnou kanadskou The University of Toronto. Knihy z celku Acta Kierkegaardiania nie sú len archívom tých najkvalitnejších textov, ale aj zdrojom inšpirácie pre kohokoľvek, kto sa snaží hlbšie porozumieť povahe života a jeho zmyslu, ako sa o to snažil i Soren Kierkegaard. (Kralik-Podmore s.13).
Acta Kierkegaardiana je žijúcim projektom, ktorého jediným cieľom je obohatiť svojich čitateľov, a to práve cez jej jedinečnú schopnosť nachádzať dôležité prepojenia medzi podstatou ľudskosti a veľkými filozofickými otázkami, ktoré sa objavujú v literatúre už od prvopočiatkov ľudskej schopnosti písať a čítať.
Publikácia Kierkegaard and Classical Greek Thought je dielom viacerých autorov zo siedmich rôznych krajín, pričom sa každý z nich v spoločnom akademickom duchu usiluje o rozšírenie obzorov v rámci práce jedného z najznámejších dánskych autorov všetkých čias, ale autori zároveň touto cestou ponúkajú i možnosť porozumieť Sorenovi Kierkegaardovi pre tých, ktorí sa s jeho nevšedným géniom ešte nestretli.
Text a foto: Prof. Roman Králik a Bc. Patrik Lenghart

KE kniha kralik1