Katedra romanistiky participovala na medzinárodnom projekte

Univerzita Konštantína Filozofa sa každý rok zapája do rôznych projektov, čím vznikajú nové vzťahy medzi univerzitami alebo ich študentmi. Tento rok Katedra romanistiky participovala na medzinárodnom projekte, ktorý vznikol vďaka Agence Universitaire de la Francophonie (Univerzitná agentúra pre frankofóniu). Cieľom spolupráce bolo motivovanie študentov k využitiu francúzskeho jazyka, dozvedieť sa niečo viac o zahraničných študentoch a ich univerzitách a zároveň objavovanie rôznych kultúr. Komunikácia medzi študentmi bola sprostredkovaná webovou stránkou a skupinou na Facebooku (1), kde jednotlivé univerzity pridávali svoje videá, texty a multimediálne výtvory.
V tomto projekte študentky Masmediálnych štúdií s integrovaným vyučovaním francúzskeho jazyka, spolupracovali so študentmi z Poľska, Moldavska a Rumunska. Do projektu sa celkovo zapojilo viac než 40 študentov. V rámci tohto projektu sme ako prvé na spoločnú webovú stránku (2) publikovali predstavenie každej jednej z nás aj s fotografiami, aby si nás zahraniční študenti vedeli lepšie predstaviť. Neskôr sme vytvorili video (3) „La ville de Nitra“ (Mesto Nitra), v ktorom sme Nitru, naše študentské mesto, odprezentovali vo francúzštine pre študentov zahraničných krajín. Nakoniec sme znovu na webovú stránku pridali diskusiu na tému Masmédiá. Vďaka jednotlivým častiam vytvorených každou z krajín tohto projektu sme rovnako aj my mohli vidieť život v študentských mestách ostatných krajín, čo prispievalo k počiatočnému cieľu celého projektu. Bolo veľmi zaujímavé a náučné sa medzi sebou podeliť o informácie z našich študentských životov takto na diaľku vďaka súčasným a moderným technickým výdobytkom.
Na záver by sme chceli poďakovať francúzskemu lektorovi, pánovi Mgr. Stéphanovi Tardymu, a pánovi Mgr. Martinovi Kabíčkovi z Mediálneho centra Filozofickej fakulty UKF v Nitre za zorganizovanie a pomoc pri tomto projekte.
Text: študentky 3MSFJb
 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem