do 30. apríla 2020 a elektronicky

Katedra translatológie ako zástupca FF UKF v Leviciach

Dňa 4. mája sa na Gymnáziu sv. Vincenta de Paul v Leviciach konala študentská konferencia, ktorej cieľom bolo okrem iného predstaviť stredoškolským študentom potenciálne oblasti ich ďalšieho odborného smerovania na vysokých školách. Organizátori si pre študentov pripravili pestrý program a sekcie zamerané napr. na informačné technológie, robotiku či medicínu. Z nitrianskych univerzitných pracovísk oslovili Katedru translatológie FF UKF, aby jej pracovníci predstavili prípadným záujemcom o štúdium možnosti, ktoré ponúkajú fakulta i katedra, ale aj samotnú profesiu prekladateľa a tlmočníka.
Katedru na podujatí zastupovali dr. Soňa Hodáková a Mgr. Szabolcs Mészáros, ktorí s vedením gymnázia hovorili aj o možnostiach nadviazania ďalšej spolupráce. Stredoškolská študentská konferencia v Leviciach sa tak stala skvelou platformou, na ktorej mohli gymnazisti nahliadnuť do akademického sveta a naopak, dala príležitosť nám, vysokoškolským pedagógom, zoznámiť sa s aktivitami možno aj našich budúcich študentov.
Pre bližšie informácie o konferencii: http://www.gsv.sk/gymnazium/studentska-konferencia-2018/
Autorka: Mgr. Soňa Hodáková, PhD.
Foto: Gymnázium sv. Vincenta de Paul
KTR LV1 KTR LV2 KTR LV3