Veľvyslankyňa Kubánskej republiky navštívila Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre

Mimoriadna a splnomocnená veľvyslankyňa Kubánskej republiky na Slovensku Yamila Sonia Pita Montes v sprievode pracovníčky veľvyslanectva Kubánskej republiky v Bratislave Júlie Kábrerovej navštívila 27. apríla 2018 Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre. Návšteva univerzity bola súčasťou oficiálneho pracovného programu veľvyslankyne, ktorý zahŕňal rokovania na úrovni vedenia Nitrianskeho samosprávneho kraja.
Cieľom návštevy kubánskej veľvyslankyne bolo oboznámenie sa s činnosťou, štruktúrou a zameraním Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, prerokovanie možností spolupráce univerzity s univerzitami na Kube. Okrem možností rozvoja mobilít a výmeny informácií vo vzdelávacej oblasti bol deklarovaný veľký záujem o spoluprácu vo vedecko – výskumnej oblasti a prepojenie vedeckých tímov pri riešení spoločných výskumných projektov.
Na rokovaní sa okrem oficiálnych hostí z Veľvyslanectva Kubánskej republiky v Bratislave zúčastnili PhDr. Ľuboš Török, PhD., prodekan pre medzinárodné vzťahy a rozvoj Filozofickej fakulty UKF v Nitre, Ing. Anita Garajová, PhD., z Referátu pre mobility a medzinárodné vzťahy rektorátu UKF v Nitre a Pavol Vakoš z Kancelárie rektora UKF v Nitre.
V závere návštevy kubánska veľvyslankyňa, ktorá v minulosti pôsobila ako žurnalistka, deklarovala svoj osobný záujem pre nadviazanie priamych vzťahov medzi Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre a niektorou z univerzít v Kubánskej republike, ktoré budú vytvorené na zmluvnej báze zameranej na všetky úrovne spolupráce vo vzdelávacej, vedeckej a výskumnej oblasti.

Text: Mgr. Pavol Vakoš
Foto: Mgr. Jana Krajčovičová

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem