Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Doc. Dodovski z Macedónska na Katedre translatológie

V dňoch 23. až 27. apríla 2018 absolvoval na Katedre translatológie FF UKF v Nitre svoj prednáškový pobyt v rámci výmenného programu CEEPUS doc. Ivan Dodovski z macedónskej University American College, Skopje. Doc. Dodovski sa okrem akademických aktivít a výskumnej činnosti v oblasti vzťahov medzi politikou a literatúrou venuje tiež písaniu poézie a poviedkovej tvorbe a pôsobí aj ako prekladateľ a divadelný kritik.
Študentom KTR a kolegom z Filozofickej fakulty ponúkol náš hosť dve mimoriadne zaujímavé prednášky v anglickom jazyku. Témou prvej prednášky bol kritický pohľad na Európu prostredníctvom súčasnej balkánskej drámy. Druhá prednáška mala viac inštruktážny charakter a poskytla študentom výborný prehľad argumentačných stratégií a techník pri písaní odborných textov.
Doc. Dodovski zároveň využil príležitosť nahliadnuť do akademického a kultúrneho života na našej katedre a v našom meste . Zúčastnil sa odborného seminára organizovaného Katedrou translatológie pod názvom Dejiny prekladu v perspektívach a spolu s kolegami z KTR mal ako divák i odborník na dramatické umenie možnosť pozrieť si kritickým okom predstavenie Žltým včelám žlté slzy v Divadle Andreja Bagara v Nitre.
Návšteva doc. Ivana Dodovskeho otvorila aj viaceré možnosti spolupráce na úrovni univerzít a veríme, že bola v mnohých ohľadoch prínosná pre slovenskú i macedónsku stranu.
 
ktr dodovsky
 
Autor článku: Mgr. Soňa Hodáková, PhD., Katedra translatológie FF UKF v Nitre
Foto: Mgr. Igor Tyšš, PhD.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem