Slávnostné odovzdávanie francúzskych diplomov

V stredu 15. novembra 2017 sa na pôde Ekonomickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici uskutočnilo slávnostné odovzdávanie francúzskych diplomov. Na základe francúzsko-slovenskej univerzitnej spolupráce si magisterský diplom 1. stupňa z Université de Lorraine v odbore Európske štúdiá prevzali aj dve absolventky Filozofickej fakulty, Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre - Simona Nitryová a Jana Ukušová. Okrem diplomu z prekladateľstva a tlmočníctva v kombinácii anglický jazyk a francúzsky jazyk z FF UKF v Nitre, tak získali aj diplom z francúzskej univerzity. Magisterský diplom z Didaktiky francúzštiny a jazykov získal aj doktorand Katedry romanistiky FF UKF v Nitre Miroslav Adamčiak.
Univerzitu Konštantína Filozofa na podujatí reprezentovala Prof. PhDr. Gabriela Miššíková, PhD., prorektorka pre medzinárodné vzťahy a zástupcovia Filozofickej fakulty PhDr. Ľuboš Török, PhD., prodekan pre medzinárodné vzťahy a rozvoj, Mgr. Emília Perez, PhD., vedúca  Katedry translatológie, a doc. PhDr. Eva Švarbová, PhD., vedúca Katedry romanistiky.
François-Xavier Mortreuil, atašé pre univerzitnú, vedeckú a administratívnu spoluprácu, a Mgr. Frédéric Delaneuville, PhD., riaditeľ Francúzsko-slovenského univerzitného inštitútu, v prejavoch zdôraznili najmä pridanú hodnotu absolventov frankofónneho štúdia a ich výhodu pri  uplatnení sa v praxi, napr. aj v rámci francúzskych podnikov, ktoré na Slovensku pôsobia.

Text: Mgr. Jana Ukušová
Foto: Ľuboš Török

 
 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem