Rozšírené zasadnutie Výboru Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu

Rozšírené zasadnutie Výboru Slovensko-francúzskeho univerzitného inštitútu sa konalo 15.11.2017 na pôde Ekonomickej fakulty UMB. Bola predstavená činnosť SFUI a prediskutované ďalšie smerovanie aktivít tohto inštitútu v roku 2018.
Zasadnutia sa okrem stálych členov Výboru SFUI zúčastnili aj partneri z francúzskych vysokých škôl – p. Yves Petit, p. Jean-Noel Ory a p. Eric Pedon z Université de Lorraine, p. Damien Bazin z Université Nice Sophia Antipolis a p. Assia Soukane z ECE Paris. Za frankofónnu komunitu v Banskej Bystrici sa zasadnutia mimoriadne zúčastnil p. Thomas Laurent (Alliance francaise), p. Mária Uramová a p. Gabriela Kormancová z Ekonomickej fakulty UMB. Diskusia priniesla mnoho inšpirácií a konkrétnych podnetov pre ďalšiu činnosť SFUI.
UKF je stálym členom SFUI (ufs.sk/sk/) a aj vďaka jeho podpore môže rozvíjať aktivity vo frankofónnej oblasti. SFUI propaguje „školský systém na francúzsky spôsob“, čiže dialóg medzi frankofónnymi školami, univerzitami, podnikmi a jednotlivcami. Najbližšie zasadnutie Výboru SFUI sa uskutoční 29.11. 2017 na pôde FF UKF v Nitre.

Text: doc. PhDr. Eva Švarbová, PhD.
Foto: archív Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem