Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Historické dni 2017 začali výstrelom

Katedra histórie FF UKF v Nitre zorganizovala cyklické podujatie Historické dni s podtitulom „100 rokov – veľa či málo?“. Ako naznačil názov, ich zameranie zodpovedalo dátumu konania – na 7. november 2017 pripadlo 100. výročie Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie. Za moderovania Róberta Arpáša vystúpili s príspevkami členovia a študenti katedry histórie Ladislav Ruman, Adriana Kičková, Mária Molnárová a Viktória Rigová, ako aj hosť z Historického ústavu SAV Juraj Benko. Historickú atmosféru sovietskej éry doplnilo premietanie filmu „Bitka o Sevastopoľ“.
Druhý deň historických dní sa niesol v duchu popularizácie histórie. Pripravili ho členovia študentského spolku – Konštantínovho historického spolku v spolupráci s občianskym združením HERODOTOS. Scenárom podujatia previedla auditórium dvojica študentov Vladimír Koppan a Viktória Rigová, ktorým v zákulisí pomáhali Jakub Havran, Patrícia Ďurčanová, Lukáš Trnkóci, Tomáš Královič, Kristína Koppanová, Mária Molnárová, Peter Štefaňák a Bianka Beláková.
V rámci programu vystúpili, okrem iných zaujímavých hostí, aj popularizátor histórie Pavel Dvořák a známy slovenský spisovateľ Juraj Červenák. Celé podujatie bolo vysielané naživo cez FB stránku katedry histórie, takže si ho mohli vychutnať aj záujemcovia, ktorí sa nemohli dostaviť do Nitry.
Text: Mgr. Miroslav Palárik, PhD.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem