Historické dni 2017 začali výstrelom

Katedra histórie FF UKF v Nitre zorganizovala cyklické podujatie Historické dni s podtitulom „100 rokov – veľa či málo?“. Ako naznačil názov, ich zameranie zodpovedalo dátumu konania – na 7. november 2017 pripadlo 100. výročie Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie. Za moderovania Róberta Arpáša vystúpili s príspevkami členovia a študenti katedry histórie Ladislav Ruman, Adriana Kičková, Mária Molnárová a Viktória Rigová, ako aj hosť z Historického ústavu SAV Juraj Benko. Historickú atmosféru sovietskej éry doplnilo premietanie filmu „Bitka o Sevastopoľ“.
Druhý deň historických dní sa niesol v duchu popularizácie histórie. Pripravili ho členovia študentského spolku – Konštantínovho historického spolku v spolupráci s občianskym združením HERODOTOS. Scenárom podujatia previedla auditórium dvojica študentov Vladimír Koppan a Viktória Rigová, ktorým v zákulisí pomáhali Jakub Havran, Patrícia Ďurčanová, Lukáš Trnkóci, Tomáš Královič, Kristína Koppanová, Mária Molnárová, Peter Štefaňák a Bianka Beláková.
V rámci programu vystúpili, okrem iných zaujímavých hostí, aj popularizátor histórie Pavel Dvořák a známy slovenský spisovateľ Juraj Červenák. Celé podujatie bolo vysielané naživo cez FB stránku katedry histórie, takže si ho mohli vychutnať aj záujemcovia, ktorí sa nemohli dostaviť do Nitry.
Text: Mgr. Miroslav Palárik, PhD.

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem