do 30. apríla 2020 a elektronicky

Nebojte sa francúzštiny: rozhovor s Doc. Petrom Kopeckým

28. októbra 2017 odvysielalo Rádio Regina rozhovor s Doc. PhDr. Petrom Kopeckým, CSc. pôsobiacim na Katedre translatológie UKF v Nitre. V rozhovore poslucháčom priblížil, ako vyzerali jeho začiatky s francúzskym jazykom a aká je situácia v oblasti vyučovania francúzskeho jazyka na stredných a vysokých školách v súčasnosti. Dozvieme sa tiež, ktoré historické súvislosti formovali prenikanie francúzskych výrazov do slovenčiny, a prečo má francúzština so slovenčinou spoločné oveľa viac, ako by sme si boli na prvý pohľad mysleli.
Doc. Kopecký vyzdvihol aj činnosť francúzskych inštitúcií na Slovensku, a to najmä Francúzskeho inštitútu a Francúzsko-slovenského univerzitného inštitútu, a možnosť pre nitrianskych študentov francúzštiny získať dvojitý diplom z francúzskej univerzity v odbore Európske štúdia a finančný manažment, ktorý im dáva výhodu odbornej kvalifikácie pri budúcej prekladateľskej či tlmočníckej práci.
Celý rozhovor s doc. Kopeckým si môžete vypočuť tu.