S reportérom o reportáži

Besedy organizované na Katedre žurnalistiky FF UKF v Nitre sa už tradične nesú v duchu vzájomného prepájania teórie s praxou. Dňa 11. 10. 2017 bol hosťom katedry reportér Denníka N – Daniel Vražda.
Dlhoročný novinár a publicista si za tému svojej prednášky vybral reportáž. Na základe svojich bohatých skúseností študentom detailne priblížil všetko, čo si myslí, že by dobrá reportáž mala obsahovať. Počnúc výberom témy cez líniu príbehu, pointu až po atraktívny záver. Zdôraznil dôležitosť pravdivosti publikovaného textu, dôsledného overovania informácií, a tiež taktu a empatie pri novinárskom spracovávaní citlivých i dôležitých tém.
Besedu spojenú s diskusiou pozitívne hodnotili predovšetkým študenti bakalárskeho stupňa štúdia, ktorí sa s reportážou ešte len zoznamujú. Všetci zúčastnení tak mali príležitosť získať množstvo informácií, ktoré Daniel Vražda dokázal vhodne dopĺňať svojimi praktickými radami a skúsenosťami.
S reportérom o reportáži: Foto 1 S reportérom o reportáži: Foto 2 S reportérom o reportáži: Foto 3 S reportérom o reportáži: Foto 4
Text: PhDr. Daša Nováčiková, PhD.
Foto: Ivana Drobáňová

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem