Odhalené tajomstvá Oponického hradu

Katedra archeológie FF UKF v Nitre v spolupráci s občianskym združením Apponiana pripravila v nedeľu 10. septembra 2017 pre návštevníkov Oponického hradu program s názvom „Odhalené tajomstvá Oponického hradu“. Akcia sa konala v rámci podujatia „Dni európskeho kultúrneho dedičstva v Nitre 2017“.
Počas dvoch komentovaných prehliadok vedúceho archeologického výskumu Mgr. Dominika Repku, PhD., a lídra občianskeho združenia Apponiana PhDr. Ing. Petra Satera sa zúčastnení dozvedeli o histórii, archeologickom výskume a obnove hradu.
Okrem prehliadky samotného hradu boli pre záujemcov prezentované aj niektoré nálezy z 13. až 17. storočia, nájdené počas archeologického výskumu. Nezabudlo sa ani na najmenších návštevníkov hradu, pre ktorých bol pripravený zaujímavý detský program. Deti sa zábavnou formou dozvedeli niekoľko informácii o histórii a živote na hrade. Vyvrcholením detského programu bolo hľadanie oponického pokladu, ktorý mal byť podľa legendy na hrade ukrytý hradným pánom v časoch tureckého nebezpečenstva.
Text: Mgr. Dominik Repka, PhD.
Fotografie: Z. Borzová, K. Repková

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem