Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Čínsky jazyk už aj na UKF v Nitre

Nové požiadavky trhu, podnikateľského prostredia a vzdelávania vyžadujú zmeny vo vzdelávacom systéme, potrebu prichádzať s novými prístupmi a ponukami. Jednou z kľúčových úloh vzdelávania je pripraviť absolventov, resp. ďalších záujemcov na nové podmienky a požiadavky praxe. Posun vo vzdelávaní sa premieta aj do jazykových kompetencií, ktoré sa v súčasnosti stávajú dominantnými. Jazykové centrum zareagovalo na požiadavky dnešnej doby. Ku klasickým cudzím jazykom, ktoré má v ponuke (anglický, nemecký, ruský, taliansky, arabský), si aktuálna situácia vyžiadala zaradiť aj čínsky jazyk. Ten je nesporne jazykom ekonomickej a priemyselnej budúcnosti, nielen v európskom, ale aj vo svetovom kontexte.
Jazykové centrum FF UKF v Nitre v spolupráci s Konfuciovým inštitútom v letnom semestri akademického roka 2016/2017 rozšírilo svoju ponuku jazykov o čínsky jazyk a ponúklo kurz čínštiny pre začiatočníkov. Možnosť absolvovať kurz využili študenti, ale aj pedagógovia.
V rámci pilotného semestra sa študenti pod vedením čínskeho lektora Zhanga naučili rozlíšiť základné tóny v čínskom jazyku, až 150 bežne používaných znakov a viesť jednoduchú konverzáciu na základné spoločenské témy. Ohlasy prevýšili všetky očakávania. Všetci študenti za úspešné absolvovanie kurzu získali certifikát. Kurz sa stretol s veľkým záujmom a jeho absolventi vyjadrili vôľu pokračovať v štúdiu. Jazykové centrum sa rozhodlo rozšíriť svoje aktivity a v nasledujúcom období zaradilo čínsky jazyk do študijných programov ako voliteľný predmet. Veríme, že táto atraktívna ponuka osloví nielen študentov, ale aj ďalších záujemcov z radov akademickej obce UKF.
2017 ff kurz cinskeho jazyka certifikat
Text: prof. PaedDr. Elena Zelenická, PhD.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem