Folklórny súbor Ponitran víťazom krajskej postupovej súťaže

Folklórny súbor Ponitran, ktorý pôsobí pri Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, sa dňa 21. mája 2017 umiestnil na súťaži s názvom „Idú hrať“ v zlatom pásme a ako jediný zo zúčastnených súborov priamo postúpil do celoslovenského kola. Išlo o krajskú postupovú súťaž a prehliadku choreografií folklórnych kolektívov, ktorú organizuje Krajské osvetové stredisko v spolupráci s obcou Topoľčianky.
V programe vystúpili najlepšie folklórne kolektívy nitrianskeho kraja, ktoré boli vybrané odbornou porotou z regionálnych súťaží a nominované regionálnymi osvetovými strediskami. Kolektívy v snahe uchovať prvky tradičnej ľudovej kultúry regiónov Slovenska, predstavili svoje niekoľkomesačné úsilie v podobe choreografií – z Nitry to boli okrem Ponitranu Furmani a Zobor, Jelenčan z Jelenca, Volosán z Pukanca, Bellő z Hurbanova a Mlynček z Kolárova.
Ako hosť vystúpil folklórny súbor Hornád z Košíc – víťaz Akademickej Nitry 2016, ktorý je známy aj vďaka účinkovaniu v televíznej šou Zem spieva. Atraktívnou súčasťou programu bola Škola tanca pod vedením Štefana a Dušany Štecových, ktorí prítomných aktívne zapojili a naučili ich tance z Parchovian. Pre účastníkov súťaže bol pripravený rozborový seminár s odbornou porotou.
Ponitrancom srdečne blahoželáme a držíme im palce v celoštátnom kole v Liptovskom Mikuláši, na ktorom budú našu univerzitu reprezentovať v dňoch 11. - 12. novembra 2017.
2017 ponitran2
2017 ponitran1