Nové úlohy v médiách

O nových úlohách novinárov v digitálnych médiách prišli v piatok 5. mája 2017 na Katedru žurnalistiky FF UKF v Nitre porozprávať britský sociológ Simon Smith a editor a social media manažér Denníka N Filip Struhárik. Obaja hostia na konkrétnych príkladoch oboznámili študentov s novými pracovnými pozíciami a pracovnými podmienkami v médiách, s čoraz silnejším prepojením médií a sociálnych sietí na internete, s osobným a redakčným marketingom na webe a sociálnych sieťach a s ich nástrahami, ako aj s problémami administrácie internetových diskusií a ďalšími aktuálnymi témami súvisiacimi predovšetkým s internetizáciou médií a spoločnosti. V rámci workshopu mali študenti možnosť diskutovať o prezentovaných témach.
Text a foto: Mgr. Andrea Chlebcová Hečková, PhD.