Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Beseda so Silvestrom Lavríkom

Katedra anglistiky a amerikanistiky zorganizovala 3. mája 2017 v spolupráci s Katedrou slovenskej literatúry besedu so slovenským spisovateľom Silvestrom Lavríkom. Tá sa uskutočnila v rámci prebiehajúceho, trojmesačného literárneho projektu Čítam, teda som (marec-máj 2017), ktorý každoročne aktivizuje študentov fakulty a vytvára priestor pre diskusiu o aktuálnych témach v slovenskej a svetovej literatúre.Projekt v tomto roku získal medzinárodný rozmer aj vďaka participácii partnerských inštitúcií z Indie a Pobrežia Slonoviny.
Zameranie projektu na problematiku šťastia a utrpenia v literatúre malo navyše ambíciu prepojiť literárny svet so súčasným spoločenským dianím na Slovensku a ponúknuť priestor na diskusiu o historickej pamäti a aktuálnej radikalizácii spoločnosti. Besedu so Silvestrom Lavríkom viedla Doc. Mária Hricková. Venovala sa predovšetkým jeho poslednému románu Nedeľné šachy s Tisom, ktorý je nominovaný na cenu Anasoft Litera a tematicky sa vracia k obdobiu vojnového slovenského štátu a prezidentovi Jozefovi Tisovi. Diskusia, spestrená autorským čítaním, obsiahla otázky problematického obdobia slovenských dejín a ich literárneho spracovania a zároveň premostila historické udalosti so súčasnými tendenciami v našej spoločnosti.
Beseda so spisovateľom sa uskutočnila za podpory projektov UGA III/6/2016 – Reflexia ľudskosti a inakosti v anglofónnej literatúre 20. a 21. storočia a VEGA 1/0426/17 Ikonizácia utrpenia a jeho zmyslu v slovesnom, umeleckom a kultúrnom obraze I (Intersemiotická, interdisciplinárna a medzikultúrna rekognoskácia).
kaa beseda lavrik 01 kaa beseda lavrik 02
Text: Mgr. Simona Klimková, PhD.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem