Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Diskusia Konajme spoločne! pri príležitosti MDŽ

Dňa 6. marca 2017 sa pri príležitosti Medzinárodného dňa žien konala na pôde Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre diskusia na tému ekonomického postavenia žien v spoločnosti. Diskusiu organizovala Informačná kancelária Európskeho parlamentu spolu s Katedrou politológie a euroázijských štúdií.
Témy ekonomického postavenia žien, rovnováha medzi osobným a pracovným životom, ako aj žena v politickom a ekonomickom rozhodovaní sú témy pomerne časté, avšak v súvislosti s Medzinárodným dňom žien si ich vždy pripomíname o čosi intenzívnejšie. Aj na základe posledných zverejnených dát Eurostatu možno konštatovať, že ženy stále zarábajú o 16,7% menej ako muži a domácnosti a starostlivosti o rodinu venujú až pätinu svojho času, čo je dvaapolkrát viac ako muži. Európska komisia konštatuje, že aj na začiatku 21. storočia zostávajú ženy stále podhodnotené v mzde oproti mužom a naďalej majú len minimálne zastúpenie vo vrcholových funkciách. Ženy sú navyše vystavované rôznym druhom diskriminácie tak v pracovnom ako aj osobnom živote.
O týchto témach diskutovali poslankyne Európskeho parlamentu Anna Záborská (EPP) a Monika Flašíková Beňová (S&D), riaditeľka Inštitútu pre výskum práce a rodiny Sylvia Porubänová a Anna Labošová, riaditeľka hotela Mikádo so študentmi a pedagógmi Filozofickej fakulty UKF v Nitre. Podujatie otvorili PhDr. Ľuboš Török, PhD., prodekan pre medzinárodné vzťahy a rozvoj a Dionýz Hochel z Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem