do 30. apríla 2020 a elektronicky

Deň otvorených dverí na Filozofickej fakulte

Tohtoročný Deň otvorených dverí na Filozofickej fakulte priniesol niekoľko zaujímavých noviniek. Úvodná časť programu sa tradične konala v hlavnej budove univerzity, kde návštevníci dostali od pracovníčok študijného oddelenia základný informačný materiál o možnostiach štúdia na fakulte. V Aule ich následne privítali prodekani pre štúdium a formou prezentácie poskytli ďalšie dôležité informácie o ponuke študijných programov na nasledujúci akademický rok. Mozaiku ponúkaných študijných programov dotvorilo inovatívne vystúpenie členov študentského divadla VYDI a ďalších študentov fakulty v réžii Petra Oravca, ktoré kolážou krátkych skečov uviedlo návštevníkov Dňa otvorených dverí do života na fakulte. Zámerom autorov bolo ľahkou a vtipnou formou zachytiť esenciu jednotlivých študijných programov a ukázať, že štúdium na fakulte znamená viac ako iba nudné sedenie v posluchárňach. Ďalšia výdatná dávka informácií čakala na návštevníkov v priestoroch našich pracovísk, kde im pedagógovia a študenti fakulty poskytli komplexný obraz o konkrétnych študijných programoch, ako aj o možnostiach  a vybavení fakulty, a to formou pútavých prednášok, diskusií, neformálnych rozhovorov či prehliadok učební a laboratórií. Ak ste dnešný Deň otvorených dverí na Filozofickej fakulte zmeškali alebo, naopak, ak ste ho strávili s nami a chcete si naň príjemne zaspomínať, nezabudnite si pozrieť fotogalériu a krátke video, ktoré pre vás pripravili. Veríme, že sa vám u nás páčilo a pridáte sa k nám.

Text: Ľuboš Török, Jarmila Jurová
Foto: Ľubo Balko, Radek Bezvoda, Martin Kabíček, Monika Štrbová