Srdce na dlani odovzdali aj trom našim študentom

Študenti Filozofickej fakulty UKF v Nitre Olha Bohuslavska, Martina Zelinková a Szabolcs Mészáros si vo štvrtok 26. januára 2017 prevzali v nitrianskej Synagóge ocenenie Srdce na dlani, a to v kategórii dobrovoľník pracujúci v oblasti kultúry. Cenu získali za svoju dobrovoľnícku činnosť v Asociácii Divadelná Nitra.
V poradí už šiesty ročník oceňovania pripravilo Nitrianske centrum dobrovoľníctva (NCD) v spolupráci s Mestom Nitra, moderoval ho tiež dobrovoľník – herec Starého divadla Karola Spišáka Ivan Gontko. O udelení cien rozhodovala výberová komisia zložená zo zástupcov mesta, mimovládnych organizácii a členov správnej rady NCD.
Tridsaťtri dobrovoľníkov z Nitry si prevzalo ďakovné listy, siedmi – štyria jednotlivci a tri skupiny - dostali symbolickú cenu Srdce na dlani, ktorou je keramické srdiečko od nitrianskej výtvarníčky Viery Fusekovej. Všetkým nominantom mesto venovalo publikáciu Nitra z neba a klienti Zariadenia sociálnych služieb Nitrava pre nich vyrobili upomienkové predmety.

Zdroj textu: nasanitra.sme.sk
Autor fotografií: PhDr. Ľuboš Török, PhD.