do 30. apríla 2020 a elektronicky

Deň s románskymi jazykmi

Vo štvrtok 10. novembra 2016 sa v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku uskutočnila Umelecká prehliadka tvorby študentov románskych jazykov Filozofickej fakulty UKF v Nitre s podtitulom Deň s románskymi jazykmi.
Prehliadka pozostávala zo súťažných prác a vystúpení v sekciách Umelecké pero (vlastná písaná tvorba), Umelecký hlas (interpretácia piesní v románskych jazykoch) a Umelecké slovo (prezentácia pôvodnej poézie a prózy románskych autorov).Študentov hodnotila porota v zložená z pedagógov Katedry romanistiky. Rozhodovanie bolo ťažké, pretože každý súťažiaci zaujal originalitou, nápadom, talentom a odvahou.
Študentom vyslovujeme uznanie a vyjadrujeme vďaku za umelecký zážitok, radosť a kultúrne prostredie, ktoré vytvorili svojou aktívnou účasťou, i za ich angažovanosť pri realizácií tohto podujatia. Veríme, že sa stretneme pri ďalších ročníkoch.