Hradné dni na Katedre archeológie

V rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2016 sa v utorok 8. novembra uskutočnili Historické dni, ktoré každoročne organizujú Katedra archeológie, Katedra histórie a Katedra muzeológie Filozofickej fakulty UKF v Nitre. Garantom podujatia bola tentokrát Katedra archeológie, ktorá pripravila bohatý program zameraný na prezentáciu vlastných výskumov a objavenej materiálnej kultúry zo skúmaných stredovekých a novovekých hradov.
Podujatie otvorila prednáškou o Zalavári-Blatnohrade Dr. Ágnes Ritoók z Maďarského národného múzea v Budapešti, ktorá túto významnú lokalitu skúma od roku 1994. Po nej nasledovali prednášky zamestnancov Katedry archeológie a Katedry muzeológie, ktorí predstavili vlastné výskumy na Oponickom hrade, hrade Hrušov a hrade Peťuša.
Súčasťou podujatia bola aj výstava posterov a archeologických nálezov (keramiky, zvieracích kostí, kovových predmetov, kachlíc, a pod.) zo skúmaných hradov s výkladom o ich funkcii a význame, ďalej prezentácia technickej kresebnej dokumentácie archeologických nálezov a počítačová prezentácia 3D modelov hnuteľných i nehnuteľných objektov.
Podujatie malo veľmi pozitívny ohlas a veríme, že na túto úspešnú akciu nadviažeme aj v budúcnosti.

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem