do 30. apríla 2020 a elektronicky

Filozofická fakulta na konferencii v Skopje

Univerzita Svätého Cyrila a Metoda v Skopje usporiadala 7. – 8. novembra 2016 medzinárodnú konferenciu Kritika  a ticho, ktorá sa konala pri príležitosti 35. výročia vzniku Inštitútu pre macedónsku literatúru. Medzi prezentujúcimi z ôsmich krajín vďaka pozvaniu riaditeľky Maji Jakimovskej - Toshic so svojimi príspevkami mohli vystúpiť aj zástupcovia Filozofickej fakulty UKF v Nitre: prof. Roman Králik, PhD., Mgr. Marek Debnár, PhD., Mgr. Andrej Gogora, PhD., PhDr. Martina Pavlíková, PhD.
Okrem aktívnej účasti na konferencii prebehli aj bilaterálne pracovné stretnutia, ktorých cieľom je zintenzívnenie vzájomnej spolupráce. Zástupcovia FF UKF v Nitre sa tiež stretli s J.E. Martinom Bezákom, splnomocneným veľvyslancom SR v Macedónskej republike, ktorý slovenskú delegáciu osobne a srdečne na konferencii privítal.
2016 ff Skopje3
Na fotografii zľava: prof. Roman Králik, PhD., prof. Maja Jakimovska - Toshic, J.E. Martin Bezák, PhDr. Martina Pavlíková, PhD. a Mgr. Marek Debnár, PhD.