do 30. apríla 2020 a elektronicky

Pracovníci Filozofickej fakulty na konferencii v Skopje

Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru vyhlásila rok 2016 za Pamätný rok sv. Klimenta Ochridského, žiaka sv. Cyrila a Metoda a zakladateľa veľkolepej literárnej školy. V osobe tohto mysliteľa získal celý slovanský svet jednu z najerudovanejších osobností svojej éry. Pri tejto príležitosti sa vo viacerých slovanských krajinách konajú vedecké podujatia. Jedno z nich zorganizovala v dňoch 28. – 29. októbra 2016 aj Macedónska akadémia vied a umení v Skopje. Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre na nej aktívne reprezentovali Martin Hetényi, Martin Husár, Peter Ivanič a Martina Škutová. Slovenských účastníkov prijal na audiencii aj Veľvyslanec Slovenskej republiky v Macedónsku Martin Bezák.