do 30. apríla 2020 a elektronicky

Človek a svet zvierat v stredoveku

Prednáškový cyklus Stretnutie s osobnosťami vedy, ktorý pravidelne organizuje Katedra histórie UKF v Nitre predstavil 14. apríla 2016 pracovníkov Oddelenia najstarších dejín Historického ústavu SAV. PhDr. Miriam Hlavačková, PhD., Mgr. Žofia Lysá, PhD., Mgr. Peter Bystrický, PhD. a Mgr. Pavol Hudáček, PhD. sa venovali téme Človek a svet zvierat v stredoveku.
Vo svojich vystúpeniach rozobrali vybrané aspekty problematiky – od pasenia svíň v lesoch (P. Hudáček) cez úlohu rýb v pôstnej praxi (M. Hlavačková) a umenie lovu s dravými vtákmi (Ž. Lysá) až po postavenie psa v mytológii, náboženstve a folklóre (P. Bystrický). Multidisciplinárne poňatá prednáška zaujala širokospektré auditórium, ktoré reagovalo početnými otázkami.