Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Náš úspešný absolvent o štúdiu a živote na Islande

Stáva sa dobrou tradíciou, že sa na pôdu našej univerzity pravidelne vracajú jej úspešní absolventi, aby odovzdali svoje vedomosti a skúsenosti i ďalším študentom. Jedným z nich je aj Branislav Bédi, absolvent Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre a v súčasnosti študent doktorandského štúdia na University of Island v Reykjavíku.
V stredu 13. apríla 2016 vystúpil so zaujímavými prednáškami, ktoré boli súčasťou záverečného workshopu jedinečného projektu mapujúceho možnosti spolupráce medzi univerzitami v Nitre, Bergene a Reykjavíku. Doobeda sa predstavil s témou „Používanie autentického jazyka vo videohrách s cieľom rozvoja reálnej cudzojazyčnej komunikácie“ v priestoroch hlavnej budovy na Tr. A. Hlinku a v popoludňajších hodinách s témou „From Reality to Virtuality: Using authentic language to model a realistic human-agent interaction“ na Katedre lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií Pedagogickej fakulty, kde v následnej diskusii prítomným študentom odpovedal na otázky týkajúce sa života a štúdia na Islande.
Témy oboch prednášok vychádzali z témy jeho doktorandskej práce. Spolu s „Center for Analysis and Design of Intelligent Agents group“ na Reykjavik University pracuje na vývoji počítačovej hry pre výučbu islandského jazyka a kultúry. Hlavný dôraz je kladený na prirodzený jazyk a multimodálne správanie ľudských rečníkov v konverzáciách, a jeho aplikáciu do dizajnu „konverzačných agentov“.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem