do 30. apríla 2020 a elektronicky

Náš úspešný absolvent o štúdiu a živote na Islande

Stáva sa dobrou tradíciou, že sa na pôdu našej univerzity pravidelne vracajú jej úspešní absolventi, aby odovzdali svoje vedomosti a skúsenosti i ďalším študentom. Jedným z nich je aj Branislav Bédi, absolvent Katedry anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre a v súčasnosti študent doktorandského štúdia na University of Island v Reykjavíku.
V stredu 13. apríla 2016 vystúpil so zaujímavými prednáškami, ktoré boli súčasťou záverečného workshopu jedinečného projektu mapujúceho možnosti spolupráce medzi univerzitami v Nitre, Bergene a Reykjavíku. Doobeda sa predstavil s témou „Používanie autentického jazyka vo videohrách s cieľom rozvoja reálnej cudzojazyčnej komunikácie“ v priestoroch hlavnej budovy na Tr. A. Hlinku a v popoludňajších hodinách s témou „From Reality to Virtuality: Using authentic language to model a realistic human-agent interaction“ na Katedre lingvodidaktiky a interkultúrnych štúdií Pedagogickej fakulty, kde v následnej diskusii prítomným študentom odpovedal na otázky týkajúce sa života a štúdia na Islande.
Témy oboch prednášok vychádzali z témy jeho doktorandskej práce. Spolu s „Center for Analysis and Design of Intelligent Agents group“ na Reykjavik University pracuje na vývoji počítačovej hry pre výučbu islandského jazyka a kultúry. Hlavný dôraz je kladený na prirodzený jazyk a multimodálne správanie ľudských rečníkov v konverzáciách, a jeho aplikáciu do dizajnu „konverzačných agentov“.