Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Etnológovia diskutovali o kalendárnej obyčajovej kultúre

V dňoch 7. až 8. apríla 2016 sa pod gesciou Katedry etnológie a folkloristiky FF UKF v Nitre konala medzinárodná vedecká konferencia zameraná na aktuálne podoby kalendárnej obyčajovej kultúry pod názvom – Kalendárna obyčajová kultúra v mestskom a vidieckom prostredí v súčasnosti. V rámci konferencie vystúpilo dvadsať účastníkov zo Slovenska, Čiech a Poľska s odbornými referátmi zameranými na najnovšie poznatky o vybraných problémoch z danej oblasti.
Konferencia prebiehala v príjemnej atmosfére v priestoroch Misijného domu v Nitre - Kalvárii, a bola počas oboch dní hojne navštevovaná nielen viacerými účastníkmi z radov odbornej verejnosti, ale i študentami. Okrem pracovných povinností mali účastníci možnosť prezrieť si expozíciu Misijného múzea, navštíviť nitriansku kalváriu a zúčastniť sa spoločenského večera.
Téma konferencie vychádza z grantovej výskumnej úlohy, ktorú v tomto roku ukončujú na KEE (VEGA, č. 1/0644/14 - Etnologické aspekty tradičnej kalendárnej obyčajovej kultúry v súčasnej vidieckej spoločnosti).
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem