Netradičný workshop študentov germanistiky

Katedra germanistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre zorganizovala v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2015 pre žiakov základných a stredných škôl interaktívny workshop s názvom Prenikáme spoločne do nemeckej
literatúry pre deti a mládež. Dňa 9. novembra 2015 sa tak podujatia zúčastnili vybraní žiaci Základnej školy Nábrežie mládeže, Základnej školy sv. Svorada a Benedikta a taktiež študenti Gymnázia sv. Cyrila a Metoda, Gymnázia sv. Jozefa Kalazanského a Gymnázia Nitra Párovská. 
Interaktívny workshop sa niesol v netradičnom duchu. Študenti učiteľstva v kombinácii s nemeckým jazykom predviedli zážitkovou formou nielen ukážky rozprávok bratov Grimmovcov, ale aj ukážky iných diel nemeckej literatúry pre deti a mládež. Úryvky z rozprávok sprostredkovali študenti mediálnou formou, ktoré spolu so žiakmi základných a stredných škôl analyzovali a porovnávali so súčasne medializovanými rozprávkami a hrdinami zo súčasnosti. Študenti si pre žiakov základných a stredných škôl pripravili aj rôzne iné zábavné aktivity a hry. Záver podujatia spríjemnili divadelným predstavením s názvom Aschenbrödel pod režisérskym vedením Viktórie Hložekovej (3. Bc., nemecký jazyk – chémia). 
Dúfame, že študenti nemeckého jazyka – budúci učitelia – svojím zanieteným a angažovaným prístupom vzbudili záujem našich možno budúcich študentov germanistiky o nemeckú literatúru. Interaktívny workshop zaujal zúčastnených žiakov a študentov natoľko, že s katedrou nadviazali užšiu spoluprácu a dohodli sa na ďalších spoločných aktivitách.

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem