Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok sme predĺžili
do 30. apríla 2020 a elektronicky

Netradičný workshop študentov germanistiky

Katedra germanistiky Filozofickej fakulty UKF v Nitre zorganizovala v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2015 pre žiakov základných a stredných škôl interaktívny workshop s názvom Prenikáme spoločne do nemeckej
literatúry pre deti a mládež. Dňa 9. novembra 2015 sa tak podujatia zúčastnili vybraní žiaci Základnej školy Nábrežie mládeže, Základnej školy sv. Svorada a Benedikta a taktiež študenti Gymnázia sv. Cyrila a Metoda, Gymnázia sv. Jozefa Kalazanského a Gymnázia Nitra Párovská. 
Interaktívny workshop sa niesol v netradičnom duchu. Študenti učiteľstva v kombinácii s nemeckým jazykom predviedli zážitkovou formou nielen ukážky rozprávok bratov Grimmovcov, ale aj ukážky iných diel nemeckej literatúry pre deti a mládež. Úryvky z rozprávok sprostredkovali študenti mediálnou formou, ktoré spolu so žiakmi základných a stredných škôl analyzovali a porovnávali so súčasne medializovanými rozprávkami a hrdinami zo súčasnosti. Študenti si pre žiakov základných a stredných škôl pripravili aj rôzne iné zábavné aktivity a hry. Záver podujatia spríjemnili divadelným predstavením s názvom Aschenbrödel pod režisérskym vedením Viktórie Hložekovej (3. Bc., nemecký jazyk – chémia). 
Dúfame, že študenti nemeckého jazyka – budúci učitelia – svojím zanieteným a angažovaným prístupom vzbudili záujem našich možno budúcich študentov germanistiky o nemeckú literatúru. Interaktívny workshop zaujal zúčastnených žiakov a študentov natoľko, že s katedrou nadviazali užšiu spoluprácu a dohodli sa na ďalších spoločných aktivitách.
baner ponuka studia1
baner ponuka bakalarbaner ponuka magisterskebaner ponuka doktorandske

Kalendár udalostí

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
Žiadne udalosti na zobrazenie

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 74 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem