Interdisciplinárne dialógy: PhDr. Štefan Holčík, CSc.

Vo štvrtok 14. mája 2015 sa v rámci cyklu Interdisciplinárne dialógy uskutočnila v Akropole Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre  prednáška s názvom "Pamiatková starostlivosť a Bratislavský hrad".
Hosťom bol PhDr. Štefan Holčík, CSc. zo Slovenského národného múzea v Bratislave.

Anotácia:
Pojem (fenomén) „ochrana pamiatok“ v 19. a v 20.storočí a Bratislavský hrad. História kráľovského („hradného“) paláca a vývoj koncepcie rekonštrukcie a využitia hradu a jeho areálu.  Problémy terajšej fázy obnovy areálu Hradu (čestné nádvorie, baroková krytá jazdiareň a záhrada) v kontexte architektonických projektov druhej polovice 20. storočia a súčasnej spoločensko situácie.