Návšteva z Grécka na pôde našej fakulty

Na prelome februára a marca vďaka možnostiam mobilitného programu Erasmus+ navštívila Filozofickú fakultu UKF v Nitre trojica kolegýň z Aristotelovej univerzity v Thessalonikách.
Prof. Glykeria M. Chatzouli, Dr. arch. Dr. habilit. theo; prof. Soultana D. Lamprou, ThDr., a prof. Anna Karamanidou, ThDr., z tamojšej Teologickej fakulty absolvovali počas svojho pobytu na Slovensku viaceré stretnutia. Privítali ich zástupcovia niekoľkých pracovísk, ako aj vedenie Filozofickej fakulty UKF v Nitre. Kolegyne sa s našimi študentkami a študentmi podelili o svoje poznanie v rámci prednášok venovaných problematike historických a archeologických pamiatok v Thessalonikách (prof. Chatzouli) a otázkam byzantskej antropológie v diele cisára Manuela Komnenosa (prof. Lamprou a prof. Karamanidou).
Predovšetkým vďaka „živému“ kontaktu s prof. ThDr. Jánom Zozuľakom, PhD. (Katedra etiky a estetiky) kolegyne Slovensko a našu fakultu navštívili už po niekoľkýkrát. A keďže počas týždňového pobytu zástupkýň jednej z najvýznamnejších gréckych univerzít bola reč aj o konkrétnych možnostiach ďalšej spolupráce, pevne veríme, že na pôde našej fakulty neboli naposledy.
text: doc. Mgr. Martin Boszorád, PhD. (vedúci Katedry etiky a estetiky)
foto: archív prof. ThDr. Jána Zozuľaka, PhD.

Snímka obrazovky 2023 03 24 114541

Snímka obrazovky 2023 03 24 114645

 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem