Príď k nám študovať
Podávanie prihlášok do 31. marca 2023

Sleduj nás na sociálnych sieťach Facebook a Instagram 

Veľká medaila sv. Gorazda doc. Mgr. Gabriele Jonáškovej, CSc.

Dočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký udelil 10. marca 2023 Veľkú medailu, Malú medailu a Ďakovný list sv. Gorazda pedagógom, ktorí sa pričinili o rozvoj školstva na Slovensku.

Oceneným pedagógom a symbolicky aj všetkým učiteľom sa minister Ján Horecký prihovoril slovami: „Učiteľstvo je investícia svojho života do života mnohých. Vyžaduje si holistický prístup, zapojenie mysle a srdca. Osobitne dnes vás spoločnosť, my všetci, veľmi potrebujeme. Vy ste soľou života v školách a školských zariadeniach, vaše dobré a ochotné ruky, mysle a srdcia formujú naše deti a spoločnú budúcnosť.
Slávnostný akt sa uskutočnil v priestoroch Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu. Ocenenie pedagogickej práce nesúce meno svätého Gorazda je najvyšším prejavom uznania, aké môže pedagógom udeliť minister školstva a traduje sa od roku 1997. Symbolicky je nazvané po prvom známom učencovi v dejinách nášho národa a je uznaním mimoriadneho pedagogického úsilia, talentu, nasadenia či vernosti pedagogickej profesii, ako aj práce v prospech školstva či výchovy.
Veľkú medailu svätého Gorazda si prevzalo 15 učiteľov a učiteliek. Jednou z nich je doc. Mgr. Gabriela Jonášková, CSc. z Filozofickej fakulty UKF v Nitre. Ocenenie získala za celoživotnú prácu vysokoškolského pedagóga v oblasti výchovy a vzdelávania v rámci rozvoja školstva a významný podiel pri rozvíjaní priaznivého pracovného prostredia a pracovných podmienok zamestnancov.

gorazd jonaskova1

gorazd jonaskova

 

Kontaktné informácie

Filozofická fakulta
Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
Štefánikova 67, 949 01 Nitra

tel: +421 37 6408 444
fax: +421 37 6408 500

ico-facebook    Instagram Logo
 

Táto webová stránka používa cookies.

Pokračovaním v prehliadaní si tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies.

Rozumiem